tel.:702 042 813
hledej


chovatelství >>> chovatelská stanice


Štěňata z naší chovatelské stanice

22.1.2015 11:44

V naší chovatelské stanici si nebudete moci vybrat štěňátko každým rokem. Naši dospělí psi jsou pro nás partnery a během jejich života jim dopřáváme projevit své povahové, pracovní a exteriérové předpoklady. Proto se zúčastňujeme dobrovolných canisterapeutických aktivit a výstav pro psy. Ale především pracujeme na tom, aby každý jednotlivý pes složil podle svých předpokladů nějakou zkoušku nebo se zúčastňoval sportovních aktivit, které ho baví.

Podle projevených schopnosí pak několik měsíců velice pečlivě vybíráme rodiče budoucích štěňat. Prověřujeme předky budoucích rodičů několik generací zpět. Proto ne každá naše fenka se stane maminkou.

Stejně jako s námi žijí dospělí psi, i štěňata jsou vychovávána v domácím prostředí. Během růstu se postupně setkávají s ostatními našimi psy i se psy, kteří jsou u nás ubytováni na hotelu. Dopřáváme jim také socializaci v podobě častých návštěv včetně dětí. Při postupném odstavování jejich matkou je učíme zachovávat hygienu.

Štěňata jsou po odstavu krmena nejrůznějším masem obohaceným o minerální doplňky. Také jsou naučena přijímat granule a tak budoucí majitelé nemusí pracně řešit přechod na jinou stravu.

I po odstavení dbáme, aby matka o štěňata pečovala a svou společností přispívala ke správné socializaci štěňat.

Pro naše štěňata hledáme majitele, kteří budou o svého pejska pečovat celý jeho život a poskytnou mu milující domov. Každé štěňátko si do nového domova odnáší svoji výbavičku a jeho noví majitelé informace, jak o nový přírůstek pečovat. Chovatelský servis poskytujeme po celou dobu života našich štěňat.

CHS BarryBady

25.9.2011 21:48

Od srpna 2011 máme registrovanou chovatelskou stanici. Po dlouhé komunikaci FCI nakonec schválila název BarryBady. Takto ve finále to vypadá jednoduše, ale snadné to nebylo.

Prvních šest návrhů se nám vrátilo s vysvětlením, že tyto CHS už existují. A tak jsme začali vymýšlet znovu. Už samo vymýšlení není snadné, brali jsme v úvahu nejen fakt, že toto jméno budou nosit všechna štěňata, ale také že třeba nezůstaneme u jednoho plemene.

Když jsme dali dohromady šest názvů, nemohli jsme se dohodnout, v jakém pořadí je napíšeme (a tudíž v jakém pořadí je bude někdo schvalovat). Napsali jsme teda jména na papírky a postupně je tahali z čepice.

To, co jsme vytáhli na prvním místě, schválila i FCI a tak naše CHS má název podle našich už uhynulých, ale dosavad nejoblíbenějších pejsků: BarryBady. Takto budou o to více žít v našich vzpomínkách.

Štěňátka zatím neplánujeme, protože obě naše fenky jsou ještě velmi mladé. Pokud se nic nezmění, první vrh zaznamenáme koncem roku 2012 nebo počátkem roku následujícího.