tel.:702 042 813
hledej


novinky

1 2 3 4 5 6 

Pohodové venčení

18.12.2011 22:49

Dnes odpoledne jsem si se čtyřma psíma holkama udělala nesmírně příjemnou chvilku v přírodě. Všechny jsem je nastrkala do auta a odvezla zhruba kilometr daleko. Na místo, kterému doma říkáme "za trať".

Není to daleko a hlavně si tam člověk připadá opravdu jako v přírodě. A také mám vyzkoušeno, že zde není zvěř. Tedy zatím jsme žádnou nepotkali, doufejme, že to tak zůstane.

Jessy byla z vysoké trávy na louce nesmírně nadšena. Aby viděla kam běží, pořád vyskakovala nad trávu. Škoda, že nemám kameru, byla radost na to koukat.

Linda pravidelně pročesávala porost v naději, že něco vypíchne. Ale jak už jsem psala, zatím jsme nikdy na nic nenarazili, takže jsem byla v klidu.

Ájinka zprvu lítala za Lindou, ale pak se rozhodla, že vyhrabe všechny myši na louce. Nakonec to vzdala a hezky se mě držela. Za piškot - co by pro něj neudělala :).

Andulku jsem po včerejším pokusu o "zákeřný" útěk pro jistotu nechala na pětimetrové flexině. I tak si to užila více než dost. Jako správná kokršpanělka si stále drbala kožich o trávu, vyloženě si lebedila. No a piškotama také nepohrdla :).

Potkaly jsme pána s nádherným mohutným dobrmanem. Potěšení bylo na obou stranách.

Holky si to lítání nádherně užily a já uklidnila svoji nervovou soustavu, bylo to fajn.

Holčičí večerní hrátky

17.12.2011 21:54

Holky (myšleno Jessy, Linda, Ája a Andulka) si po odpoledním vylítání oddechly a večer ožily. Nejprve to bylo nejrůznější ožužlávání a honění po bytě. Pak to dostalo trochu "akčnější" rozměr.

Jessy s Lindou se pustily do Áji, ta si to jako správný teriér nenechala líbit. Pak Linda přišla na nápad dokazovat Jessyně, že je starší a tudíž na ni začala skákat. Jessy ji shazovala, holky tak různě skotačily.Andulka to vše pozorovala z Lindiny deky.

Naše hotelové slečny (a nakonec i naše vlastní) si krásně "zasocializovaly" ve smečce. Více vypoví fotky :D.

Za šunku holky asi minutu seděly Andulka na Lindině dece a Linda na Ájino pelechu Ája v centru dění ta má ale zuby :D Linda na Jessy a znovu Jessy na Lindino kohoutku

Na čem právě dřeme

7.12.2011 14:22

V současné době se u nás nic mimořádného neděje. Tedy když pominu hlídání, výcviky a venčení.

U Endýska stále pracuji na odložení za maximálně rušivých okolností. Leckterý majitel by byl s naším výkonem už nyní více než spokojen. Ovšem já potřebuji, aby byl Endýsek jako socha i v případě, že okolo něho házím párky, oblíbený gumový kroužek, zamilovaný tenisák, ... Samozřejmě by toho šlo poměrně rychle docílit tím, že bych na chlapce "dupla" a on by si nedovolil. Ale tato metoda mi není vlastní. Já nechci, aby mě psi poslouchali proto, že se bojí, ale proto, že mě nade vše milují. Takže nám to sice potrvá déle, ale výsledek bude stát za to :D.

S Ájinkou nejvíce trénujeme chůzi bez vodítka. Kdo ji zná, jaká je to "popelnice" a "tryskomyš" k tomu, ví, že to s ní není úplně jednoduché. Nicméně holka se tak vylepšila a tak se mě drží, že se kolikrát zapomene vyčůrat ... Takže mimo chůze bez vodítka v mojí blízkosti trénujeme i čůrání na povel, protože Ája tak ráda pracuje, že na nějaké čůrání nezbývá čas :D.

Lindička je momentálně v pubertě, ale pracuje se mi s ní moc dobře. Trénujeme přivolání a vyběhání se ve vyznačeném prostoru. Na venkově bychom toto tolik řešit nemuseli, ale my žijeme ve velkoměstě. U Lindy stále buduji hodnoty, protože se nesmířím s tím, že letící list nebo pták nebo běžící zajíc či jiná zvěř budou mít vyšší prioritu než povel "ke mně". Sice ještě hojně využíváme vodítko, ale míst, kde je potřeba, postupně ubývá a já doufám, že jednoho dne žádné nebude :D.

A protože při výcviku nedokážu sama sebe fotit, přikládám pár fotek z relaxačního venčení nás všech, včetně hotelového Baxiho.

Baxi nově v postroji a na flexině Lindička Není tam náhodou zajíček? V pohybu Kontrola terénu Endýsek se uráčil posečkat na foto Ája s číhající Lindou Endýsek a zamilovaný tenisák

Tři výstavy za jeden víkend

23.11.2011 21:29

Ve dnech 18. - 20.11.2011 jsme absolvovali KVT (klubová výstava teriérů) a DUO CACIB v Nitře. Výsledky:

Andy Vicus Pragensis - pátek V2, res.CAC, sobota V1, CAC, neděle VD1 (rozhodčímu se nelíbila "blahobytná výživová kondice")

Dusha Ochotnika Mraja - sobota V1, CAJC, neděle V1, CAJC.

Mimo těchto pěkných výsledků jsme zrelaxovali v nedalekých termálních lázních Podhájska, bylo to více než příjemné.

 

Enďas na slovenské klubovce Sobota Zleva: Dmitrij, Dostigaj, Dusha, Ekran - CHS Mraja Velký úspěch sourozenců (Dusha a Dmitrij) Dusha, Andy, Dmitrij Dusha v závěrečné soutěži o nejlepší ml. fenu

Barzoj je skvělý pes

8.11.2011 23:11

Dnes jsme zajeli venčit do lesoparku v Hostivaři. Je tam celkem velká louka ohraničená stromy, pro barzoje tedy bezpečné místo k vyběhání.

První jsem vypustila "foxlchrtici" Ájinku. Lítala jak motorová myš, jak jinak :-). Vzápětí Lindičku. Holky nabraly rychlost a kroužily po celé louce, radost koukat. Endýskovi jsem vytáhla z batohu katapult s tenisákem (Endýskova více než vášeň). Chlapec běhal a nosil, běhal a nosil,...

Pak přišly dvě feny cane corso. Endýsek si příliš majetnicky hájil míček, tudíž byl připnut. Holky stále lítaly. Přišla třetí fena cane corso. Holky přiběhly a začaly posedávat. Připnutý Endýsek začal prudit. Opustila jsem tedy partu "cane corso", abych mohla vypustit Endýse.

Foxlové (Endy a Ája) začali hrabat a dobývat něco zajímavého. Hrabali dlouho. Už mě to přestalo bavit, rozešla jsem se tedy k autu. Nejmladší Lindička šla hezky za mnou. Foxlové stále hrabali :-). Došla jsem téměř k autu, Lindička stále se mnou. Foxlové hrabali. Zvolila jsem naivní pokus je zavolat :))). Stále hrabali. Vrátila jsem se a připnula ta čuňata na vodítka. Nejmladší Lindička (chrtice barzojka) mě stále následovala.

Někteří lidé si myslí, že chrti jsou hloupí psi. Nejsou. Někdy se mi až tají dech nad Lindinou inteligencí. Např. ani jednou se na vodítku nevydala okolo nějaké tyče nebo stromu nebo sloupku. Nikdy jsem nemusela řešit omotané vodítko okolo takové věci. Pokud to vypadalo na zamotání, sama se vydala správným směrem.

Dnes chápala, že se jde k autu a neřešila zuřivé foxlí hrabání. Prostě šla se mnou, bez povelu. Barzoj je skvělý pes. Lindička je super fenka!

Moje sladká Lindička
1 2 3 4 5 6