tel.:702 042 813
hledej


novinky


Apolenka Dona Zuzia

21.10.2016 11:09

Představujeme naši novou holčičku, domácky zvanou Mashi. S ohledem na chod psího hotelu o letních prázdninách jsme si ji přivezli až v srpnu, kdy už bylo složení psů příznivější pro uvítání štěňátka. Mashi se tak poměrně rychle začlenila a začala sbírat zkušenosti s nejrůznějšími plemeny a psími povahami. Povahově je Mashi úplně jiná než Linda a Nika. Výborně spolupracuje už od štěňátka a s radostí dělá, co člověku na očích vidí. Jeví se, že v dospělosti bude pro její klidnou a vyrovnanou povahu ona psím šéfem smečky. Za tuto úžasnou holčičku velmi děkuji chovatelce Zuzce Hejtíkové.

3 měsíce 5 měsíců 6 měsíců 7 měsíců 8 měsíců - už je to velká holka 9 měsíců

Medlánecký sysel 2016

20.4.2016 11:26

Linda je stále v rekonvalescenci a ještě chvíli bude. Ale Arnika už dosáhla věk pro plnění licence. A tak jsme se vypravili do Brna. 

Po zkušenostech s Lindou a její loveckou urputností jsem Niku na coursing nijak cíleně nepřipravovala. Jen se s ní od štěněcího věku přetahuji, ale nikdy jsem nepoužila kůži. A samozřejmě jí dopřávám dostatek pohybu v nejrůznějším terénu. Ale žádný cílený trénink na kůži nebo na lov.

V devíti měsících jsem Arniku nechala běžet trénink pouze přes dvě kladky. To abych si ujasnila její vztah k návnadě. Je po mamince. :))

A tak jsme v jejích patnácti měsících vyrazili. Běžela dvakrát, pokaždé společný běh. A běžela výborně. Takže máme společné běhy, ještě zbývá ten sólo. :)

Linda v rekonvalescenci

7.3.2016 00:06

Koncem ledna prodělala Linda amputaci prstu na přední noze. K tomuto řešení jsme přistoupili po několikaměsíční neúspěšné léčbě poškození kloubu a šlach. Po posledním zákroku se Lindě viditelně ulevilo. 

V současné době je Linda v rekonvalescenci. Snažíme se ji dostat do takové kondice, aby mohla nohu bezbolestně běžně používat. Momentálně nedokážeme odhadnout, zda bude Linda ještě sportovat. Vzhledem k rozsahu zákroku je hodně pravděpodobné, že její závodní kariéra skončila. Jedině v případě, že bude skotačit jako před úrazem, dovolíme jí sem tam nějaký lehčí závod. Na prvním místě je pro nás Lindino zdraví a spokojenost. 

Adoptovaný Tex - letos deset let

1.3.2016 14:26

Naše šťastná divoška Arnika

4.1.2016 10:54