tel.:702 042 813
hledej


novinky

1 2 

Červen v našem podání

29.6.2019 05:14

Po roce léčení nejrůznějších zranění jsme měli v plánu vyrazit na ME v coursingu do Estonska. To pro nás měla být nejdůležitější událost v červnu, na účast jsme se připravovali už od zimy. Holky se po dlouhé pauze podařilo dostat do přiměřené závodní kondice a nominační běhy odběhly s docela pěknými výsledky. 

Ovšem na posledním závodě se Mashi po srážce s partnerkou pohmoždila, takže po týdnu jsem usoudila, že obě holky pro první polovinu roku stáhnu ze závodění a nechám jim sportovní klid. Po odeznění Mashiných bolestí jsme tedy najeli na náš běžný režim a udržujeme sportovní kondici, cvičíme a pracujeme s hoteláky. 

Takže i tak mají holky i Andy práce dost, jak je vidět z náhodného výběru fotografií za květen a červen. Ája je už v důchodu, ale pokud to její stav dovolí, zúčastňuje se také a zůstává stále zapojena se smečkou.

Klubová výstava chrtů Konopiště, 25.5.2019

29.6.2019 05:05

Poslední dobou nás výstavy vůbec nebaví, bereme to jako výlet a hlásím na zahraniční rozhodčí, kteří nás ještě neposuzovali. Na Konopišti bývá příjemně, výstava se odehrává pod nebem ve stínu stromů.

Ovšem letos se všichni vystavující mačkali a smažili na (pro mě) nesmyslně malé loučce. Až mi bylo trapně, že v tak malých kruzích máme předvádět chrty. Takže o pohybu to příliš nebylo a letos se nám právě kvůli nevhodným prostorám na výstavě nelíbilo. 

Apolenka dona Zuzia, třída otevřená - VD2

Arnika BarryBady, třída pracovní - VD2

Gold Rabbit Trophy Pardubice, 28.4.2019

29.6.2019 04:56

Arnika BarryBady - 4/17
Apolenka Dona Zuzia - 11/17

Po prvním kole se Apolenka ještě se dvěma dělila o krásné páté místo. Její projev se závod od závodu zlepšuje a myslím, že má před sebou ještě pěkné výsledky. V druhém běhu se ovšem srazila s partnerkou, čímž si bodově hodně pohoršila a hlavně si pohmoždila prst a oblast lopatky. Tudíž máme opět na několik týdnů pauzu.

Arnika se do druhého běhu odrážela ze šestého místa, ovšem bodově před sebou měla sedm soupeřek. Vzhledem ke slabé kondici kvůli loňskému úrazovému roku to nebylo špatné a zlepšení už jsem nečekala. Ale Nika zabojovala a nakonec se vyhoupla na nádherné čtvrté místo. I přes operovanou nohu je to po mamince veliká bojovnice.

Coursing Adamov (SK), 13.4.2019

29.6.2019 04:53

Apolenka dona Zuzia "Mashi" - 6/11
Arnika BarryBady "Niky" - 7/11

Byla taková zima, že jsme na sebe nabalili vše, co jsme měli. Díky přátelům z kynologického klubu Gbely jsme se mohli schovat do stanu, který pro nás postavili. Výkony barzojů byly poměrně vyrovnané, bodování bylo v rozdílů jednotlivých bodů. I přes nepřízeň počasí to byl příjemně strávený den s přáteli.

Coursing Mazaný zajíc Brno - 17.3.2019

24.3.2019 12:08

První závod v letošním roce. Holky měly v minulém roce několik zranění nohou, Nika se léčila do letošního února. Po roční pauze jsme zkusili, jak jim to bude běhat, v jaké jsou kondici. V konkurenci deseti barzojů si obě vedly dobře.

Arnika - 3. místo

Apolenka - 7. místo

1 2