tel.:702 042 813
hledej


o nás


Něco nového o nás

3.10.2018 10:34

Od roku 2011 se toho stalo hodně. Foxlík Andy složil několik loveckých zkoušek, stal se mnohonásobným otcem a po usilovném každodenním výcviku začal celkem spolehlivě poslouchat.

Ani Ájinka nezůstala pozadu a složila norovací zkoušku. Vzhledem k dědičné dispozici zvednutých uší jsem se rozhodla, že ji do chovu nepoužiju a další zkoušky už jsme nesložili. Je to škoda, protože má vynikající nos a celkově je lovecký hodně nadaná. Nicméně Ája nezahálela a pravidelně pomáhala při výcviku jiných psů.

Naše první barzojka Linda dosáhla ve svém "profesním" životě několika vrcholových úspěchů. Za nejvýznamější považuji naši společnou cenu "Kynolog roku/coursing 2014". Také přivedla na svět osm nádherných štěňat, ze kterých jsme si jedno (jak jinak) museli nechat. Takže se naše smečka rozrostla o Niku. O Lindě si vše můžete  prohlédnout v její kartě v oddílu chovatelství.

V roce 2014 k nám přišel desetiletý zachráněný greyhound Tex. Původně byl naším pravidelným hotelovým hostem. Ale ze zdravotních důvodů byla jeho panička nucena mu hledat nový domov. Když jsme si uvědomili, kolik toho má Tex za sebou a jak moc miluje naši smečku, nechali jsme si ho jako našeho pátého psa.

A v roce 2015, když se narodila štěňátka ze mnou vysněného spojení, přišla k nám malinká Mashi. Dnes už je to veliká a moc šikovná holka.

Na jaře 2017 nás náhle po těžké mrtvici opustil Tex. Bylo mu dvanáct let a rádi jsme mu poskytli domov pro důstojné stáří.

O půl roku později nás postihla tragédie, když jsme nečekaně vlivem nehody přišli o Lindu. Byla naším hlavním výcvikovým psem a bezvadným parťákem. Je to pro nás velká ztráta a ještě teď mám slzy v očích, když o tom píšu.

Hlavní výcvikovou funkci převzala foxlinka Ája. Žel, na jaře 2018 se u ní rozvinulo bolestivé onemocnění páteře, takže je pracovně v plném důchodu a naplno si užívá mazlení a lenošení.

A tak se hlavním výcvikovým psem postupně stává nejmladší Mashi, která má fantastickou povahu a hodí se úplně na vše. Andy a Nika se zapojují také, ale jejich specifické povahy nedovolují použít je na vše. 

Spoustu dalšího o nás můžete vidět na mém facebookovém profilu.

Tak vítejte!

Vítejte !

29.6.2011 12:39

Všechno začalo, když do mého života vstoupil první foxteriér ...

Už od malinka jsem vyrůstala ve společnosti nádherných psích kamarádů. Naučila jsem se tak pozorovat psí chování a komunikaci a se psy vycházet. Většinou to byli kříženci, někteří tvárnější, jiní méně.

První pes pořízený společně s mým manželem byl opět kříženec. Nemohli jsme ho tam nechat a tak jsme si přinesli domů Badíka. Někdy během jeho života se mi dostala do ruky knížka Zdeny Frýbové - Robin. Nejen, že jsem se při čtení náramně bavila, ale zatoužila jsem toto temperamentní plemeno vlastnit.

A jak jsem psala na začátku, když přišel první foxteriér, tehdy to celé začalo. Zpočátku jsem byla z Endíka lehce rozčarovaná, hledala jsem tedy pomoc někoho, kdo s foxteriéry pracuje. Díky, že jsem se dopátrala, jsem za to vděčná.

Tehdy jsem pochopila, že práce s teriéry je tak trochu jiná. Není možné jít na ně drilem a silou, ale naopak motivací a hrou. Práce s nimi rozhodně vyžaduje hodně a hodně trpělivosti, důslednosti, vynalézavosti, ...

A tehdy jsem si uvědomila, že škola zaměřená na teriéry tady chybí. A možná i škola pro problémové pejsky. A tak jsem začala úročit své celoživotní zkušenosti se psy.

Aby byli spokojení i ti, kdo na vše potřebují nějaký papír, absolvovala jsem několik seminářů obedience a splnila tak požadavky pro instruktora. V tomto mladém sportovním odvětví se neustále vzdělávám a své mladé psy připravuji na zkoušky.

Pracuji se všemi plemeny, uvítám každého, kdo má s pejskem jakýkoli problém. Pokud pejsek není nemocný, každý problém zvládneme.

Zaměřuji se na výcvik, převýchovu, canisterapii, obedience, agility. Protože při těchto činnostech pes podává vysoký výkon, potřebuje být zdravý a v dobré kondici. Takže jsme si otevřeli rodinný e-shop s chovatelskými potřebami pro psy a kočky.

Tak tedy vítejte, snad se u nás budete cítit dobře!

Dagmar Fialová